Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Vyhlídkový let nad Beskydami – 9.9.2006

Vyhlídkový let nad Beskydami – 9.9.2006


Akce roku 2006, Fotky

V sobotu 9. září ráno mi zavolal Pepík Poruba, zda bych se s ním a Štěpánkou nechtěl zúčastnit vyhlídkového letu nad Beskydami. Letadlo bylo třímístné, bylo potřeba obsadit všechna místa při ceně jednoho půlhodinového letu 3 000 Kč. Po malém váhání jsem souhlasil, a tak téhož dne odpoledne pro mne Pepík přijel, a jeli jsme na letiště do Mošnova.

Seznámili jsme se s pilotem, a po 17. hodině vzlétli. Trasu jsme si mohli zvolit libovolnou. Bylo krásné letní počasí s dobrou viditelností, bezvětří. Letěli jsme nad Kopřivnicí a Štramberkem, pak jsme zamířili nad Beskydy. Minuli jsme Radhošť, Pustevny. Pak přehradu Šance, Smrk, Lysou horu, Prašivou. Bylo to skvělé, měli jsme pod sebou Beskydy jako na dlani, krásně se dole rýsovaly turistické trasy. Potom jsme letěli nad Žermanickou přehradou, Havířovem a Ostravou. Zahlédli jsme i haldu Ema, vyfotili jsme ostravské sídliště Výškovice.

Z letu jsme byli tak nadšeni, že jsme se rozhodli absolvovat ještě jeden let. Tentokrát jsme zamířili k zámkům Raduň a Hradec nad Moravicí. Pilot oba zámky obletěl, aby byl vidět z obou stran letadla. Letěli jsme i nad klimkovickým sanatoriem, viděli jsme budovanou dálnici i dálniční tunely pod Hýlovem. Bohužel slunce už pomalu zapadalo za mraky, a tak podmínky pro fotografování už nebyly tak dobré. Letěli jsme i nad Kružberkem, Slezskou Hartou a Dolním Benešovem. Přiblížili jsme se až k Opavě, na obzoru jsme viděli Jeseníky i s Pradědem. Zpátky jsme letěli nad Vítkovem a Fulnekem.

Po skončení letu nám piloti vypsali certifikáty o absolvování letu, a rozdali své vizitky. Určitě jejich služeb ještě někdy využijeme, dalším cílem by mohly být Jeseníky.

Zapsal Vladislav Kadlec

Tisk Tisk