Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Poslední šlápota roku 2006 – Pátek 29.12.2006

Poslední šlápota roku 2006 – Pátek 29.12.2006


Akce roku 2006, Pozvánka, Fotky

Tak rychle ten rok utekl, a máme tady pátek 29. 12. Den jako každý druhý, ale pro nás, turisty z Kopřivnice, je to poslední turistická akce v tomto roce. Scházíme se před interhotelem.

Po přivítání vedoucí akce M. Pustějovskou, vyrážíme v 9:05 na „Poslední šlápotu roku“. Naším cílem je Hončova hůrka nad Příborem – bývalá vyhaslá sopka.

Teď šlapeme přes příborské Paseky, kde se k nám přidávají další pochodující, a přes město Příbor, které je v krásně zimním dni pokojné a přívětivé, pokračujeme dál. Bavíme se, kolují nesčetné zážitky a příhody. Přidávají se k nám i známí z Příbora, a tak nám cesta utíká. Docházíme pod Hončovu hůrku. Některým se již nechce jít dál, ale většina se rozhoduje vystoupit až nahoru. Není to namáhavé, snížek nám krásně křupe pod nohama, je ho pět centimetrů, napadl den předtím, teplota –2°C, ale je tady aspoň náznak zimy.

Na vrcholku si dáme po kalíšku, a sestupujeme dolů do Skotnice k restauraci „U žabáka“. Je po 12. hodině a my se rozesazujeme kolem stolů. Všechna místa jsou plná, musíme si přinášet židle, abychom si mohli sednout. A pak už se objevuje na stole cukroví. Zkoušíme, ochutnáváme, je nám fajn. Mezitím se začínají přinášet objednané guláše. A potom už se začíná rozjíždět zábava. Někdo tančí, někdo vypráví příběhy, každý podle chuti a nálady se bavíme. Radka hraje na kytaru, zpívá se, ale přichází chvíle k rozloučení. Přejeme si všechno nejlepší do nového roku. Postupně se rozcházíme. Někteří jdou na vlak, někteří na autobus. Za chvíli není v sále ani nohy. Je 15:15 a poslední tři odcházíme. Nakonec zůstáváme jen dva. Doháníme před Příborem skupinku turistů, kteří odešli před námi a jdou na vlakové nádraží, ale my pokračujeme s Jirkou dál až do Kopřivnice, kde dorážíme v 17 hodin. Unaveni, našlapali jsme 22 km, se loučíme.

Co k tomu poznamenat? Opět povedená akce, 46 spokojených účastníků, nezbývá než poděkovat vedoucí za zajištění této akce.

Zapsal J. Poruba

Tisk Tisk