Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Noční pochod do Štramberka – 11.2.2006

Noční pochod do Štramberka – 11.2.2006


Akce roku 2006, Pozvánka, Fotky

Málo nebo hodně? O co vůbec jde? No přece o avizovaný noční pochod do Štramberku na sobotu 11. 2. 2006. Sraz v 17:00 hodin od benzínové pumpy v Kopřivnici. Všichni členové uvědoměni nejpozději 29. 1. 2006. A to buď formou nástěnek (vývěsních skříněk), nebo osobně, případně v infocentru. Takže informovanost velmi dobrá. A skutečnost? Vycházíme v 17:05 od benzínové pumpy v Kopřivnici v počtu 13 účastníků. Super počasí. Teplota –1°C pod nulou, nasněženo 20 cm nového sněhu, již předtím bylo místy až 70 cm sněhu starého.

Zdravím všechny účastníky tohoto již 6. ročníku pochodu. Vyrážíme. U zahrádek nás čeká pan J. Bár. A kde jsme. Vysvětluji mu, že jsme vyrazili až v 17:05 místo 17:00 hodin. Jeho odpověď – vlak taky nepočká, jede přesně v 17:00 hodin, ne v 17:05. Vysvětluji mu, že jsem počkal povinných 5 minut, jak je u českého národa zvykem, a potom jsme vyrazili (jeden důvod je ten, aby se mohli zúčastnit všichni zájemci o tuto akci). Šlapeme kolem zahrádek, pak se dáme vlevo směrem ke kopřivnické rozhledně, po Hrstkově cestě směrem na Štramberk k Panence Marii Pod lipou. Jdu první. A to velmi pomalu, aby se nikdo zbytečně neštval a nehonil. Zastávka Panenka Maria Pod lipou nad městečkem Štramberk. Zastávka na odpočinek. Nádherný zimní Štramberk – kouzelná pohádka. Pomalu sestupujeme do zasněženého osvětleného Štramberku. Do Hrstkovy chaty, kterou mám zamluvenou na 18:30. Dorážíme o pět minut dřív.

Vítám se s vedoucím. Stoly a občerstvení připraveno. Paráda!! Všechny přítomné opět přivítám a začínám je seznamovat s akcemi, ať už je to chystané promítání na 10. 3. 2006 na pátek nazvané „Kam jsme došli“. Má to být souhrn akcí KČT Kopřivnice za rok 2005, kam všude se podívali, nebo navržený program na rok 2007, který výbor KČT Kopřivnice zpracoval ve čtvrtek 9. 2. na své schůzce, nebo navržení akcí na rok 2006 navíc mimo program. Rafting – sjíždění řeky Oravy na Slovensku, výstup na Gerlach (myslí se tím Gerlachovský štít), nebo dvoudenní pobyt v Jeseníkách mimo navržený program. Akcí víc než dost. Záleží jen na členské základně, co z navržených akcí navíc se uskuteční. Je toho dost.

Postupně přicházejí ostatní. Nakonec je nás 21. Z toho 19 členů naší organizace. Bavíme se. Dáváme si něco k jídlu. Ten guláš, jiný zelnou polívku nebo pečenou jitrničku, či hranolky, dokonce i zmrzlinový pohár si někdo dá. Prostě pohoda. Pan vedoucí nalije i upíří krev (jemný likér), zvaný též RH+. Mnozí ho ochutnali poprvé. Vládne pohoda. Bavíme se o chystaných akcích v KČT, ale i o běžných věcech. Jak ten čas rychle letí.

Loučíme se s panem vedoucím i příjemnou Hrstkovou chatou, a různými směry se ubíráme do svých domovů. Menší počet, 8 účastníků, jde kolem Horní Bašty a očního do Kopřivnice, kde přicházíme ve 21:30. Nádherná zimní krajina, krásně zasněžená, všude klid a mír, osvětlená Kopřivnice, jak málo stačí k pocitu radosti. Rozloučíme se s přáním dobré noci a je nám fajn.

Zapsal vedoucí akce J. Poruba

Tisk Tisk