Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Kam jsme došli 4 – 13.10.2006

Kam jsme došli 4 – 13.10.2006


Akce roku 2006, Pozvánka

V pátek 13. října se uskutečnilo čtvrté pokračování promítání fotografií z cyklu „Kam jsme došli“. Promítání se zúčastnilo 18 zájemců. Bohužel se promítání nemohl zúčastnit vedoucí akce Pepík Poruba, který se se svou skupinkou zdržel na turistickém výletě na Králický Sněžník, a tak přítomné přivítal sám promítající Aleš Kadlec, a krátce je seznámil s programem promítání.

V první části jsme viděli záběry z nočního pochodu do Štramberku. Akce se uskutečnila 11. února, a tak ve stále ještě letním počasí jsme mohli shlédnout zimní krajinu se spoustou sněhu, na který byla minulá zima bohatá. Viděli jsme kouzelné záběry nočního Štramberku, i snímky z útulné hospůdky pod Trúbou.

Další část byla věnována výletu na vodní dílo Šance z konce března letošního roku, který vedl Petr Burel. Opět jsme viděli zimní krajinu pod záplavami sněhu, přehradu Šance pod ledem, i útroby přehrady, kde naši turisté absolvovali exkurzi.

Pak jsme viděli záběry z bowlingu, který si naši členové zahráli prvního dubna. Poznávali jsme sami sebe v různých pozicích, některé záběry vyvolávaly úsměv přítomných.

Nejdelší část byla věnována hornickému muzeu na Landeku, a výpravě za Petřkovickou Venuší. Tuto akci vedl 23. dubna Pepík Poruba místo nemocné Radky Blahutové, která akci připravila. Sledovali jsme úvodní hledání zkratky na ostravském hlavním nádraží, pěší túru k muzeu, exkurzi v muzeu i ve štolách pod zemí, a závěrečné putování k rozhledně na Landeku. Snímky byly popsány na spodním okraji, takže se každý mohl orientovat. Promítání provázela tlumená pohodová hudba, která nijak nerušila prohlížení obrázků.

Závěrem Aleš poděkoval všem přítomným za účast, a pozval je na příští promítání, kde budou prezentovány další akce našeho klubu.

Zapsal Vladislav Kadlec

Tisk Tisk