Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Kam jsme došli 2 – Pátek 7. 4. 2006

Kam jsme došli 2 – Pátek 7. 4. 2006


Akce roku 2006, Pozvánka

Opět se scházíme v pátek 7. 4. v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici na 2. pokračování „Kam jsme došli“. Tentokrát s ukázkami z našich zájezdů do Českého ráje, Háje u Šumperku, Jánošíkových dier, Helfštýna.

Technika je připravena, tentokrát máme k dispozici projektor s notebookem, který obsluhuje Aleš Kadlec. Vítám zúčastněné, tentokrát je jich málo, jen 16. Snad to zavinilo počasí – venku je krásně, nebo nezájem, kdo ví, ale my přesto začínáme. Je 17:10 hodin.

Jako první je na programu zájezd do Českého ráje ve dnech 2. 7. – 6. 7. 2005, kterého se zúčastnil celý autobus z KČT Kopřivnice. Vidíme záběry z Jičína, Prachovských skal, z hradu Kosti, údolí Plakánku, Borecké skály, rozhledny Kozákov, skály v Besedicích, zámku Sychrova, kde se natáčela pohádka Zlatovláska s Petrem Štěpánkem a Jorgou Kotrbovou v hlavních rolích. Občas se objeví i snímky hradu Valdštejna, zámku Humprechtu, Hrubé skály, které jsme už nestačili navštívit. Prokládám to občas historkami účastníků zájezdu, které se jim přihodily. Nelze nevzpomenout slova Hanky Blahutové, vedoucí zájezdu, která řekla, že „nebýt toho, že ji mamka (R. Blahutová) týden předtím do zájezdu dokopala, tak se zájezd neuskutečnil“.

Objevují se záběry ze zájezdu na rozhlednu Háj u Šumperku dne 16. 7. Zmiňuji se, že někteří účastníci zájezdu na rozhlednu vůbec nedorazili, nebo se značným zpožděním, když procházeli kolem Night klubu a značku na rozhlednu minuli (podle slov některých účastníků zájezdu), nebo, jak prohlásil člen našeho KČT Mira Juřík mé manželce Štěpánce, když jsem naplánoval trasy na tento zájezd – „ten tvůj chlap by zasloužil, tahat nás po jakýchsi kykyrykách“.

Zavzpomínat se může i na zájezd do Jánošíkových dier 13. 8., který vedla M. Pustějovská, a kdy to byl její první zájezd v této roli, který se všem zúčastněným líbil. A už je tu zájezd na Helfštýn – náš poslední zájezd v loňském roce, který se uskutečnil 1. 10. 2005. Mnozí z účastníků zájezdu zde byli poprvé, i když z Kopřivnice to zas není tak daleko. A všem se opravený hrad i s vyhlídkovou věží moc líbil.

Hodina promítání rychle utekla. Poděkuji všem za účast, Aleši Kadlecovi za promítání, a zvu všechny účastníky na další naše akce, kterých je víc než dost a jsou vyvěšeny v našich nástěnkách. Takže je z čeho vybírat.

Zapsal J. Poruba

Tisk Tisk