Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Hospůdko, hospůdko malá – 22.7. 2006

Hospůdko, hospůdko malá – 22.7. 2006


Akce roku 2006, Pozvánka, Fotky

Hospůdko, hospůdko malá … tak jsme nazvali další naši akci, která se měla uskutečnit již v měsíci červnu. Z různých důvodů, ať mých nebo Hanky Kovářové, která se na akci podílela, jsme tuto akci uskutečnili až v sobotu 22. 7. Informování členů plakátkem ve vývěsních skříňkách, za pomoci skupinářů, telefonicky nebo osobně, to vše je už známé. Nástupní místo akce a čas si určila Hanka Kovářová, protože cílem akce bylo opékání špekáčků na zahradě u Kovářů.

Posezení na terase „U Holubů“ ve Štramberku bylo domluveno den předem, sraz ve 13 hodin od Katolického domu pro členy i nečleny – příznivce turistiky. Vzhledem ke zničujícímu vedru jsme se telefonicky dohodli, že přijdu až na 15 hodin na terasu „U Holubů“, odchod ať zajistí sami.

Na „startu“ se nás sešlo 7 (P. Burel, M. Váňa, M. Honusová, Habovčíkovi a Kovářovi. Po Záhumení jsme šli směrem Palárna (zavřeno), přes Hasičský výlet, který byl v Parku u školy jsme pokračovali do Městského pivovaru (1 pivo), další zastávka Stará škola (další pivo). Tam přijely H. Ranošová a M. Pustějovská (na kolech). (H. Kovářová)

Pokračuje Pepík:

Na 15 hodin dorážím se svou ženou k terase. Volá mi na mobil T. Kovář, že všichni zúčastnění sedí v zahradě restaurace „Stará škola“. Sejdu k účastníkům, přivítám se s nimi, je jich 7, ale vracím se na terasu k manželce. Nádherný výhled na okolí Štramberka, příjemné posezení pod slunečníky, krásná fontánka s jezírkem.
K tomu seběhla na terasu veverka, která si nás zvědavě prohlíží a hopká si po skalkách, to nemá chybu. Vychutnáváme si krásné chvilky, občerstvujeme se a čekáme na ostatní až sem dorazí. V 16:45 dorážejí účastníci naší akce. Rozhlížejí se po té nádheře, mnozí jsou zde poprvé, nevěděli vůbec o tomto krásném místě. Zase nás přibylo. Postupně odcházíme na zahradu ke Kovářům. Posedíme, prohlížíme si fotky, bavíme se, smějeme se, odpočíváme, došlo i na opékání špekáčků – prostě pohoda. Postupně se rozcházíme. V 21:05 zvedáme kotvy a přesouváme se k „Bubla City Ranči“ . Dáváme si poslední pivo a po několika fotkách se rozcházíme a rozjíždíme domů. Ve 22:00 je nás už většina doma. Když bylo až 34°C – nádherný den, daleké výhledy, pod stromy na zahrádce bylo velmi příjemně. Prima parta – vždyť při opékání špekáčků jsme se zdrželi 4 hodiny. A určitě mi dají všichni účastníci této akce za pravdu – bylo to fajn. Jak se zpívá v písničce „Pohoda, klídek, tabáček“ – všech 13 spokojených účastníků už se těší na podobnou akci, kterou se chystáme uskutečnit už v měsíci září. Snad jen to horko by nemuselo být tak hrozné.

Zapsal vedoucí zájezdu J. Poruba a H. Kovářová

Tisk Tisk